Akademia Bezpiecznego Puchatka

Nasza szkoła podobnie jak w ubiegłych latach, przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Program skierowany jest do uczniów klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie przez cały rok szkolny poznawali zasady bezpieczeństwa, o których opowiadał niedźwiadek Puchatek. Pierwszoklasiści zdobyli wiedzę z siedmiu obszarów: bezpieczeństwo w szkole, bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo w domu, bezpieczeństwo w Internecie, bezpieczeństwo w relacjach z rówieśnikami, bezpieczeństwo podczas wypoczynku oraz bezpieczeństwo finansowe. Na zakończenie programu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w powyższym zakresie, rozwiązując test bezpieczeństwa. Za udział w programie nasza szkoła otrzymała certyfikat.