W ubiegłym tygodniu klasy 2D i 3D gościły uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy nr 8 w Rokietnicy.
Nasi młodzi naukowcy w formie zabawy poznawali świat chemii. W programie zajęć omawiane były właściwości dwutlenku węgla. Dzieci obserwowały powstawanie „Lampy Lawy” oraz samodzielnie ją tworzyły. Uczestniczyły w pokazach eksperymentów: slime z mąki i wody, gaszenie świeczek dwutlenkiem węgla, wybuch wulkanu.
Warsztaty chemiczne dostarczają wielu cennych umiejętności. Uczyliśmy się pracy laboratoryjnej, a co za tym idzie, staraliśmy się być precyzyjni i dokładni. Ważnym aspektem jest również nauka myślenia analitycznego i rozwiązywania problemów. Dzięki warsztatom chemicznym zauważamy, że chemia otacza nas tak naprawdę na każdym kroku! Natomiast eksperymenty umożliwiają zrozumienie działania procesów, które zachodzą w naszym otoczeniu.























